تاریخ امروزیکشنبه , ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

فضیلت ماه مبارک رمضان

رمضان ماهی است بزرگ که ثواب اعمال در آن زیادتر و دروازه های خیر برای طالبان آن گشوده می گردد. رمضان ماه خیر و برکت و انفاق است. اول آن رحمت، وسط آن آمرزش و آخر آن آزادی از آتش جهنم است. احادیث زیادی در بزرگی این ماه وارد شده، در صحیح بخاری و مسلم آمده است که پیامبر صلی الله علیه وسلم  فرمودند: «چون رمضان فرارسد دروازه های بهشت باز شده و دروازه های دوزخ بسته می شود و شیاطین به زنجیر کشیده می شوند.»


در ماه رمضان رحمت الله سبحانه وتعالی و فتح و نصرتش بیشتر از هر ماه دیگر در امور دین و دنیا شامل حال مسلمین می شود، چنان چه در الفقه الاسلامی و ادلته از طبرانی و ابن خزیمه روایتی نقل شده است که می گوید:

«ولو یعلم العباد ما فی شهر رمضان لتمنى العباد أن یکون شهر رمضان سنه.»
ترجمه: اگر مردم اهمیت ماه رمضان را می دانستند، آرزو می کردند که ای کاش ماه رمضان یک سال می بود.

چون اعمال خیر در این ماه زیاد می شود، و هم چنین برای تشویق به انجام اعمال صالح دروازه های بهشت باز می گردد و برعکس چون اهل ایمان کمتر مرتکب گناه می شوند، شیاطین به زنجیر کشیده می شوند و نمی توانند هم چون دیگر ماه ها به اهداف خود دست یابند.

امام سجاد (ع) در توصیف ماه مبارک رمضان می‌فرمایند:

«سپاس خداى را که از جمله آن راه‌های هدایت، ماه خود، ماه رمضان را قرار داد، ماه روزه، ماه اسلام، ماه طهارت، ماه آزمایش، ماه قیام، ماهى که قرآن را در آن نازل کرد، براى هدایت مردم … و مشخص شدن حق از باطل.»

در اخیر دعا می کنیم که الله سبحانه وتعالی ما را به برکت این ماه مبارک و ماه نزول قرآن عظیم الشان توفیق دهد، تا وقت، مال و جان خود را در راستای قضیه سرنوشت ساز امت مسلمه که همانا تأسیس خلافت اسلامی است وقف نموده تا ان شاءالله الله متعال چشمان مان را توسط نصرت خویش روشن ساخته و تمام مسلمانان جهان را از این بدبختی توسط تأسیس خلافت اسلامی نجات دهد و این نعمت بزرگ که عبارت از اسلام است توسط دولت اسلامی به وسیله ی دعوت و جهاد به تمام جهانیان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *