تاریخ امروزشنبه , ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
7-تاکسی-منحصربفرد-در-جهان

۷ تاکسی منحصربفرد در جهان

حمل و نقل همواره از مسائل مورد توجه جامعه بوده است. مکان، زمان و شرایط آب و هوایی در جوامع مختف متفاوت است و این امر بر حمل و نقل آنها مستقیما تاثیرگذار است.تاکسی ها نیز از این قاعده مستثی نیستند و دلیل به وجود آمدن انواع مختلف تاکسی ها نیز همین امر می باشد. حتی با پیشرفت سریع تکنولوژی و به وجود آمدن تاکسی های آنلاین، تاکسی های سنتی هنوز هم در خیلی از کشورها استفاده می گردد. در ادامه  7 تاکسی منحصربفرد در کشورهای مختلف را معرفی خواهیم کرد. 

تاکسی‌های نارگیلی در کوبا

این تاکسی های زرد رنگ که با سه چرخ کار میکنند را می توانید در خیابان های کوبا مشاهده کنید.  این تاکسی ها در کوبا محبوب هستند و قابلیت حمل ۲ مسافر را دارند.

تاکسی‌های توک توک در تایلند

تاکسی ها در تایلند به رنگ ها و اشکال مختلف وجود دارند اما چه توریست باشید و چه از ساکنان محلی، استفاده از توک توک برای رفت و آمد بسیار هیجان انگیز می باشد.

تاکسی‌های آبی نیویورک

با داشتن ۱۲ ناوگان کشتی مختلف با ظرفیت حدود ۱۴۹ نفر، تاکسی های آبی در نیویورک مسافران را در رودخانه شرقی و رودخانه هادسون به گردش های شکفت انگیزی دعوت می کنند.

تاکسی‌های فیکر در وین

وین به داشتن تاکسی هایی به نام فیکر که به صورت کالاسکه هایی هستند که توسط اسب کشیده می شوند مشهور است و تاریخچه آنها به سال ۱۶۹۳ باز می گردد. البته امروزه تردد این تاکسی ها در شهر کم تر شده است و بیشتر در مراسم  تشریفاتی و یا عروسی ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما توریست هنوز می توانند از دیدن وین با استفاده از این کالاسکه ها لذت ببرند.

تاکسی‌های ریکشا در هند

شهرهای هند بسیار شلوغ هستند و انواع مختلفی از وسایل حمل و نقل و تاکسی ها در دسترس می باشند. یکی از روش های حمل ونقل جالب و ارزان در هند استفاده از ریکشا می باشد. ریکشا ها از وسایل حمل و نقل درون شهری سنتی در هندوستان می باشند. در حقیقت ریکشاها موتور های سه چرخه‌ای هستند که اتاقک کوچکی به آنها متصل می باشد و مسافرها در این اتاقک می نشینند.

بیلیتاکسی در مکزیکو سیتی

بیلیتا تاکسی، تاکسی های دوچرخه ای برقی هستند که در مکزیکوسیتی استفاده می شوند. یک گزینه عالی و سازگار با محیط زیست برای رفت وآمد در شهر شلوغ مکزیکو سیتی می باشد. 

تاکسی‌های گاندولا در ونیز

تاکسی های قایقی ونیز که گاندولا نامیده می شوند از وسایل حمل و نقل مشهور ونیز می باشند و احتمالا از گران ترین تاکسی های جهان بشمار می آیند.. تردد در کانال های زیبای ونیز با این قایق ها تجربه فراموش نشدنی برای شما خواهد بود. 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *