تاریخ امروزشنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹

۵ راهکار موثر برای تاکسی ها در کاهش آلودگی هوا

آلودگی هوا سال هاست مهمان همیشگی روزهای سرد پاییز و زمستان شهرهای بزرگ و صنعتی می‌باشد. تاکسی ها از وسایل حمل و نقل عمومی هستند که در این  روزها پر تردد تر از همیشه می باشند. ۵ راهکار موثر برای تاکسی ها در کاهش آلودگی هوا در این روزهای پر از دوده وغبار وجود دارد. با رعایت کردن آن‌ها می‌توانیم در این امر مهم تاثیرگذار باشیم. تغییرات کوچک می‌توانند تفاوت های بزرگی ایجاد کنند.

۱-تاکسی خود را روشن رها نکنید.

اگر نیاز است برای مدتی هر چند کوتاه توقف داشته باشید حتما تاکسی خود را خاموش کنید. این کار شاید مهم به نظر نرسد اما اگر همه ماشین‌ها و تاکسی ها این کار را انجام دهند، میزان مصرف سوخت و آلوگی هوا کاهش پیدا خواهد کرد.

۲-با سرعت کم تری رانندگی کنید.

با اندکی کاهش سرعت معمول تاکسی خود، سوخت کم تری مصرف خواهد شد و این امر در کاهش آلودگی هوا نیز تاثیر بسیاری خواهد داشت.

۳-از کارکرد درست تاکسی خود مطمئن شوید.

با بررسی کارکرد تاکسی خود، اطمینان حاصل کنید که تاکسی روغن‌سوزی نداشته باشد و یا به دلایل مختلف بیشتر از حد معمول سوخت مصرف نکند.

۴-باد لاستیک‌ها را تنظیم کنید.

با بررسی و تنظیم باد لاستیک تاکسی خود، می توانید بر مصرف سوخت و همچنین کاهش آلودگی هوا اثرگذار باشید. این امر کم هزینه بوده و اما به نظر می‌رسد بر این موضوع تاثیرگذار است.

۵-فیلتر‌های تاکسی خود را بررسی کنید.

از کارکرد درست و تمیز بودن فیلتر هوا، فیلتر روغن و فیلتر بنزین خودرو، اطمینان حاصل کنید. با این کار راندمان تاکسی خود را بالا برده و سوخت کم تری مصرف خواهید کرد. کارکرد درست فیلتر ها در کاهش آلودگی هوا بسیار تاثیرگذار است.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *