تاریخ امروزیکشنبه , ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
4 رفتار خطرآفرین هنگام رانندگی

۴ رفتار خطرآفرین هنگام رانندگی

رانندگان تاکسی مهارت و تبحر زیادی در شغل خود دارند، مسیرهای رفت‌و‌آمد را به خوبی می‌شناسند و با تجربه‌ای که کسب کرده‌اند همواره در حفظ امنیت خود و مسافران تاکسی کوشا هستند. جلوگیری از انجام رفتارهای خطرآفرین هنگام رانندگی مانند مواردی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. امنیت سفر را افزایش خواهد داد و از بروز حوادث دلخراش جلوگیری خواهد کرد.

۱- نبستن کمربند ایمنی

نبستن کمربند ایمنی هنگام رانندگی نه تنها بر خلاف قوانین راهنمایی‌و‌رانندگی می باشد بلکه می تواند امنیت سرنشینان تاکسی را نیز تهدید کند. حوادث غیرقابل پیش بینی است و هر چقدر هم که از آنها اجتناب کنیم بازهم اتفاق می افتد. در چنین مواردی بستن کمربند ایمنی میتواند  شدت آسیب های وارده را کاهش دهد.

 

۲- پیام دادن هنگام  رانندگی

همه می دانند پیام دادن هنگام رانندگی خطرناک است اما همچنان افرادی بیشماری این کار را انجام میدهند. این کار نه تنها حواس شما را پرت می کند بلکه دید شما را نیز ار روی جاده برمی دارد و امکان بروز حوادث رانندگی را افزایش می دهد همچنین امنیت راننده و سرنشینان تاکسی را به خطر می اندازد.

 

۳- خستگی و خواب آلودگی

هرچقدر هم شما راننده تاکسی با تجربه ای باشید، رانندگی هنگام خستگی و خواب‌آلودگی ریسک تصادف را چند برابر خواهد شد. این امر بسیار ساده و پیش و پا افتاده به نظر می رسد اما آسیب های جدی در پی خواهد داشت. در این مواقع  بهتر در گوشه ای امن پارک کرده و دقایقی به استراحت بپردازید. با انجام این کار ساده امنیت خود وسرنشیان تاکسی شما  به خطر نخواهد افتاد.

 

۴- استفاده از هندزفری هنگام رانندگی

توجه کافی به مسیر هنگام رانندگی با تاکسی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر هنگام رانندگی از هندزفری استفاده می‌کنید امکان شنیدن صداهای بیرونی برای شما کاهش پیدا می کند و صداهای آژیر مانند ماشین پلیس و آمبولانس و صدای بوق و هشدار دیگر خودرو‌ها را نمی‌شنوید. این امر قدرت عکس العمل نشان دادن شما را در مواقع ضروری کاهش می‌دهد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *