تاریخ امروزشنبه , ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرداخت کرایه تاکسی‌های شهری و آنلاین با «کارپی»

کارپی، پرداخت کرایه تاکسی‌ شهری و آنلاین

ما در کارپینو سرویس جدیدی برای کاربران خود ارائه کردیم که آن ها را قادر می سازد از طریق کیف پول اینترنتی خود، کرایه تاکسی شهری را هم محاسبه کنند.

 سرویس مذکور با همکاری «کارپینو» و شرکت پرداخت خرد «فون‌پی» راه اندازی شده و برای اولین بار است که در ایران زمینه اشتراک‌گذاری کیف پول میان یک اپلیکیشن تاکسی آنلاین و پرداخت خرد را فراهم می‌کند.

ابتدا برای رفع مشکل پول خرد، اپ‌هایی در عرصه پرداخت خرد شروع به کار کردند که مسافران می‌توانستند با اسکن کیوآرکد کرایه را حساب کنند. هرچند به نظر می‌رسید مشکل پول خرد حل شده ولی کم‌کم مسئله جدیدی پیش آمد.

هر تاکسی با یکی از این شرکت‌های پرداخت خرد قرارداد داشت و تنها یک کیوآرکد در تاکسی نصب بود یا وجود چند کیوآرکد در تاکسی‌ها فضای شلوغی ایجاد می‌کرد. مسافران هم باید اپ‌های متعدد در گوشی خود نصب می‌کردند و از آن مهم‌تر همزمان چند کیف پول را شارژ نگه می‌داشتند. فراگیری تاکسی‌های اینترنتی هم سبب افزایش اپ‌ها و اضافه شدن شارژ کیف‌های پول جدید بود.

دنیا شیوه جدیدی برای حل این مشکل پیدا کرد و آن همکاری تاکسی‌های اینترنتی و شرکت‌های پرداخت خرد برای تسویه کرایه تاکسی آنلاین و شهری بود. این همکاری و سرویس جدید شیوه پرداخت کرایه را تسهیل کرد. این همان اقدامی است که اکنون با همکاری کارپینو و فون‌پی انجام و «کارپی» را متولد کرده است.

نحوه استفاده از کارپی

کاربران تاکسی اینترنتی کارپینو می‌توانند کیف پول اعتباری خود را به مبلغ دلخواه شارژ کنند و از این اعتبار هم برای تاکسی اینترنتی استفاده کنند و هم تاکسی‌های خطی و گردشی شهر که با فون‌پی همکاری می‌کنند.

اما شیوه کار با کارپی چگونه است؟

۱- به اپلیکیشن کارپینو وارد شوید.

۲- پایین صفحه، گزینه‌ «پرداخت کرایه تاکسی شهر تهران» را فعال کنید.

۳- کیوآرکد تاکسی را اسکن کنید.

۴- سپس مشخصات راننده و کرایه مسیر نمایش داده می‌شود و حالا باید تعداد نفرات را مشخص کنید

۵- اپلیکیشن مبلغ نهایی کرایه را محاسبه و از کیف پول کارپی کم می‌شود.

این اولین قدم همکاری میان دو شرکت کارپینو و فون‌پی است و قرار است به زودی، دو امکان دیگر هم فراهم شود. امکان اول پرداخت کرایه تاکسی اینترنتی کارپینو از کیف پول فون پی است. یعنی دارندگان اپلیکیشن فون‌پی می‌توانند از درون اپ خود، کرایه تاکسی اینترنتی کارپینو را پرداخت کنند. امکان دوم، امکان دریافت تاکسی اینترنتی کارپینو از طریق اپلیکیشن فون‌پی است. یعنی کاربران می‌توانند با اپِ فون‌پی تاکسی آنلاین بگیرند.

چنین همکاری‌هایی در کشورهای مختلف دنیا به شدت رایج است و به خصوص در کشورهای جنوب شرقی آسیا این شیوه همکاری بسیار متداول است. استفاده از کیف پول تاکسی‌های اینترنتی برای سایر پرداخت‌های خرد همان دلیلی است که در برخی از کشورها چون چین و مالزی و سنگاپور سبب محبوبیت بیشتر تاکسی‌های اینترنتی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *