تاریخ امروزشنبه , ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
راه های جلوگیری از گرمازدگی

راه کارهایی برای جلوگیری از گرمازدگی

همه ما در فصول گرم سال از کولر، پنکه و انواع و اقسام وسایل تهویه مطبوع برای متعادل کردن دمای هوا محیط اطراف استفاده می کنیم با این اوصاف باز هم گرمازدگی بخصوص برای تاکسیرانان که به خاطر نوع شغلشان ساعت های زیادی را زیر آفتاب و در معرض گرما قرار دارند، از بیماری های رایج در فصول گرم سال می باشد.

قرار گرفتن در معرض گرمای هوا و از دست دادن آب بدن در این مواقع اتفاق می افتد. اگر چه در بسیاری موارد و در صورت رسیدگی به موقع گرمازدگی خیلی خطرناک نیست ولی برای حفظ سلامت خود می توانید با رعایت نکات زیر از بروز آن جلوگیری نمایید.

نوشیدن آب و مایعات کافی

     به دلیل تعرق زیاد و از دست دان آب بدن در ساعات گرم روز استفاده منظم از نوشیدنی های خنک برای جلوگیری از گرمازدگی اهمیت زیادی دارد. استفاده از تخم شربتی، شربت خاکشیر با گلاب یا لیمو ترش توصیه می گردد.

استفاده از میوه و سبزیجات تازه و خنک

استفاده از میوهای خنک در این فصل برای جلوگیری از گرمازدگی بسیار کاربردی میباشد. میوه هایی مانند هندوانه و طالبی به تامین آب بدن شما در گرما کمک شایانی می کند.

کاهش میزان مصرف کافئین

نوشیدن چای و قهوه زیاد به علت ادرارآور بودن، باعث کم شدن آب می‌شوند و می توانند به تشدید گرمازدگی کمک کنند. اگر ترک کردن این نوشیدنی ها برای شما دشوار است چای کم رنگ و قهوه رقیق بنوشید.

پوشیدن لباس های مناسب

پوشیدن لباس های گشاد، نازک و رنگ روشن مانند لباس هایی از جنس کتان در خنک نگه داشتن بدن بسیار موثر می باشد و علاوه بر آن در انگیزه و روحیه شما نیز تاثیرات بسیار مثبتی دارد.

استفاده از وسائل خنک کننده

برای حفظ سلامت خود و سرنشینان تاکسی حتما از وسائل خنک کننده مانند کولر استفاده کنید و از گرمازدگی خود و مسافران جلوگیر نمایید.

استفاده از راه هایی که پیشنهاد گردید می تواند باعث جلوگیری از بروز گرمازدگی گردد ولی پیشنهاد می شود که سعی کنید در طول روز ساعات کمتری در معرض گرما و آفتاب مستقیم قرار بگیرید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *