تاریخ امروزشنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹

در فصل پاییز مراقب تاکسی خود باشیم!

در فصل پاییز مراقب تاکسی خود باشیم!

 

با فرارسیدن پاییز و تغییر فصل، هوا آرام آرام شروع به سرد شدن می کند. با انجام راهکارهای ساده می توانیم خودرو خود را برای این هوا آماده کنیم. تاکسی ها و به‌ ویژه تاکسی های آنلاین به دلیل مسافت زیادی که در طول روز طی می‌کنند، استهلاک بیشتری نسبت به خودروهای معمولی دارند. با مراقبت به موقع از تاکسی ها می‌توان میزان استهلاک آنها را کاهش داد. این امر در کاهش آلودگی محیط زیست تاثیرگذار است و همچین باعث کاهش هزینه‌ها می‌گردد. اقدامات ساده و کوچکی که می‌توانند نتایج بلند مدتی در پی داشته باشند. در این جا به برخی از این اقدامات اشاره می کنیم:

۱-بررسی بخاری تاکسی

هوای پاییزی قابل پیشبینی نیست ممکن است هوا به صورت ناگهانی بسیار سرد شود. با بررسی بخاری تاکسی خود و اطمینان از کارکرد مناسب آن، از راحتی خود و سرنشینان تاکسی خود اطمینان حاصل کنید.

۲-بررسی برف پاکن ها

فصل پاییز به باران های آن مشهور است. حتما قبل از شروع فصل بارش ها، برف پاکن خودرو خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل فرمایید کارکرد درستی داشته باشد. ممکن است با یکی از باران های پاییزی غافلگیر شوید و عدم کارکرد درست برف پاکن ها در این مواقع به شدت خطرآفرین می باشد و موجب کاهش دید راننده می گردد.

۳-بررسی باتری تاکسی

باتری ماشین شما در هر زمانی از سال ممکن است دشارژ شود اما این اتفاق در فصول سرد سال بیشتر اتفاق می افتد. حتما باتری تاکسی خود را بررسی فرمایید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. به همراه داشتن کابل های باتری به باتری در مواقع ضروری کارگشا می‌باشد.

۴-بررسی فیلتر هوا

در فصل تابستان ممکن است فیلتر هوای تاکسی شما پوشیده از غبار و الودگی شده باشد و این امر بر عملکرد موتور تاکسی شما تاثیر بدی گذاشته و موجب آلودگی هوا می گردد. کافیست چند دقیقه وقت بگذارید و فیلتر هوا را بررسی نمایید و در صورت لزوم برای تعویض آن اقدام فرمایید.

۵-بررسی لاستیک ها

با فرارسیدن فصل پاییز و افزایش امکان بارش باران، حتما لاستیک های تاکسی خود را بررسی نمایید. مواردی مانند تنظیم باد خودرو، بالانس چرخ ها و بررسی سائیدگی عاج های لاستیک برای افزایش امنیت تاکسی شما در روزهای بارانی و هنگام لغزندگی معابر ضروری می باشد.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *