تاریخ امروزشنبه , ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
حقایقی جالب از تاکسی

حقایقی جالب در مورد تاکسی

تاکسی در تعریف وسیله نقلیه ای عمومی می باشد که از طریق آن راننده ، مسافران را در ازای دریافت هزینه به مقاصد مختلف جابجا می کند. تاکسی پدیده ای جهانی می یاشد و درهمه نقاط جهان تاکسی و تاکسیران ها مشغول فعالیت و جابجایی مسافران می باشند. در این جا چند حقیقت جالب را تعریف می کنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

 

واژه تاکسی از کجا آمده است؟

تاکسی نام خود را از تاکسیمتر گرفته است ، که در سال ۱۸۹۱ توسط فردریش ویلهلم گوستاو بروون در آلمان اختراع شد. در سال ۱۸۹۷ ، اولین تاکسی کاربردی توسط گوتلیب دایملر اختراع شد و آن را دایملر ویکتوریا نامیدند.

 

رنگ زرد تاکسی ها از کجا آمده است ؟

رنگ تاکسی زرد رنگ کلیشه ای که اغلب در فیلم ها (و در زندگی واقعی) به تصویر کشیده می شود ، در سال ۱۹۶۷ رخ داد ، هنگامی که نیویورک قانونی را ایجاد کرد که در آن می گوید همه تاکسی ها باید به رنگ زرد باشند تا بتوانند راحت تر آنها را تشخیص دهند تا تعداد رانندگان متقلب کاهش یابد در این صورت آنها مجبور بودند از ماشین های زرد رنگ استفاده کنند و یا صدها دلار جهت رنگ آمیزی ماشین خود هزینه کنند.

 

چه شهرهایی بیشترین تاکسی را دارند؟

مشخص نیست کدام شهر برنده بیشترین  تعداد تاکسی ها می شود ، اما شهرهای زیر در سراسر جهان دارای بیشترین تاکسی ها هستند:

لیما، پرو

لندن، انگلستان

شهر نیویورک ، نیویورک

مکزیکو سیتی ، مکزیک

توکیو ژاپن

 

گران ترین تاکسی های جهان در کدام شهر هستند؟

شما می توانید گرانترین تاکسی های جهان را لندن را تجربه کنید و بیشتر رانندگان تاکسی در لندن ایتالیایی ها و آلمانی ها هستند.

 

کدام کشور بیشترین تعداد تاکسیران خانم را دارد؟

بیشترین تعداد تاکسیران خان در کشور چین می باشد که بیشتر از ۳۰% – 40%  رانندگان تاکسی این کشور را تشکیل می دهند.

 

اولین موزه تاکسی در چه شهری افتتاح شد ؟

اولین موزه مخصوص تاکسی ها در سال ۱۹۷۵ در مسکو افتتاح شد. در این موزه ماشین های مختلفی مانند Volga, Rafika, ZIS-110, GAZ-A,  که در دوره های مختلف زمانی استفاده می شدند، به نمایش گذاشته شده بود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *