تاریخ امروزشنبه , ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
افراد مشهوری که راننده تاکسی بودند

افراد مشهوری که راننده تاکسی بودند

رانندگی تاکسی یک حرفه مهم و ارزشمند می باشد و نیاز به آموزش و گذراندن دوره های مختلف دارد. رانندگان تاکسی آزمایش های مختلفی را می گذرانند و از سازمان های متفاوتی تاییدیه دریافت می کنند تا در نهایت مجوز تاکسی و تاکسیرانی را دریافت می کنند. از آن جایی که تمامی ماشین های کارپینو تاکسی های رسمی شهر تهران می باشند رانندگان ناوگان کارپینو نیز علاوه بر گذراندن مراحلی که اشاره شد در کارپینو ثبت نام می کنند.

افراد مشهور زیادی در تاریخ بوده اند که پیش از آن که تاثیرگذار شوند راننده تاکسی بوده اند که در این جا به برخی از این تاکسیرانان مشهور اشاره می نماییم:

  1. دیوید ممت

دیوید آلن مَمِت ۱۹۴۷ نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی است.  مامیت موفق به دریافت جایزه پولیتزر برای نویسندگی نمایشنامه گلن‌گری گلن راس (۱۹۸۲) و فیلمنامهٔ فیلم سرعت شخم‌زدن (۱۹۸۸) شده‌است

  1. لری دیوید

لارنس جین دیوید (متولد ۲ ژوئیه ۱۹۴۷) کمدین، نویسنده، بازیگر، کارگردان و تولیدکننده تلویزیون آمریکایی است. او و جری ساینفلد مجموعه تلویزیونی "ساینفلد" را تولید کردند.

  1. دنی گلاور

دنی لبرن گلاور بازیگر، کارگردان و فعال سیاسی آمریکایی است. او اغلب با بازی در فیلم‌های رنگ ارغوانی، غارتگر ۲، شاهد، سری فیلم‌های اسلحه مرگبار و اره شناخته می‌شود. او یکی از حامیان جنبش‌های حمایت از حقوق بشر است.

  1. پال استنلی

استنلی هاروی آیزن که بیشتر با نام هنری پل استنلی شناخته می‌شود، نوازنده گیتار الکتریک، آهنگساز، خواننده گروه کیس، تهیه‌کننده موسیقی، بازیگر و نقاش است.

  1. فیلیپ گلس

او یکی از بنیان‌گذاران موسیقی مینیمال و از تاثیرگذارترین آهنگ‌سازان قرن بیستم است و از او به عنوان کسی که هنر موسیقی را (همراه با پیشگامانی مانند ریچارد اشتراوس، کورت ویل و لئونارد برنشتاین) به میان مردم جامعه آمریکا آورد، یاد می‌شود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *