تاریخ امروزشنبه , ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
تاکسی‌های هوایی

در آینده تاکسی‌ها چگونه خواهند بود؟

تاکسی‌ها از اساسی ترین پایه‌های سیستم حمل و نقل شهری می‌باشند. اولین ماشین‌ها در قرن نوزدهم شروع به جابه‌جایی مردم به مقصدهای مورد نظرشان کردند. با توجه به شرایط آن زمان و محدودیت‌های موجود در هر دوره، تغییراتی در تاکسی‌ها شکل گرفت. امروزه به دلایل مختلفی مانند افزایش جمعیت، برنامه‌ریزی شهری و عوامل محیط زیستی راهکارهای جدیدی، در خصوص تولید و بهره برداری از وسایل حمل و نقل عمومی ارائه شده است. این راهکارها بصورت ویژه برای تاکسی‌ها در حال بررسی می باشد. تاکسی‌ها در آینده چگونه خواهند بود؟ در این مقاله سعی شده به نوآوری‌هایی که در این زمینه، جهت رساندن مسافران به مقصد از طریق زمین، هوا و حتی راه‌های جدید و غیر معمول است بپردازیم.

تاکسی‌های هوایی hummel

اگر واقعا می خواهید که هر چه سریع تر به مقصد برسید شاید بهترین کار استفاده از تاکسی های هوایی باشد. تاکسی های hummel  هلیکوپترهایی با دو مسافر هستند که توسط مهندس آلمانی daniel kocyba طراحی شده‌اند.این هلی کوپتر های سبک به دلیل داشتن تندوم روتور پشت سر هم عملکرد بهتری داشته و مصرف سوخت و ضایعات کمتری دارند. این هلی کوپترها دارای طراحی خاصی می‌باشند که می توانند در فضاهای کم و شرایط سخت هم پرواز کنند.

تاکسی های روباتی

اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید کمترین تعامل را با آدم‌ها داشته باشید، تاکسی‌های رباتی برای شما مناسب هستند.  این تاکسی‌ها توسط پیتر کوبیک طراحی شده‌اند. در این تاکسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها رانندگان توسط یک کامپیوتر جایگزین شده‌اند. این کامپیوتر‌ها در مرکز کنترل و توسط یک اپراتور اداره می شود.

تاکسی‌های روباتی می توانند دو مسافر و چمدان‌های آن ها را حمل کنند و برای شهر های شلوغ بسیار مناسب هستند. مسافر برای تاکسی‌ها به اپراتور در خواست می دهد. پس از سوار شدن به تاکسی مقصد خود را در کامپیوتر وارد می کند و تاکسی به سمت مسیر حرکت می‌کند. کوبیک ادعا می کند این تاکسی‌ها می توانند با سرعت حداکثر ۹۰ کیومتر بر ساعت و به مدت ۲۰ ساعت حرکت کنند.

تاکسی های جت پاد

در حالی که تاکسی های هوایی hummel  بیشتر برای مناطق ساحلی و دور افتاده مناسب هستند، تاکسی‌های جت پاد در واقع برای پرواز در مراکز شهری طراحی شده‌اند. این هواپیمای کوچک دارای دو موتور جت و فن آوری جدید توسعه یافته‌ای  هستند  که به آنها اجازه می‌دهد با حداقل سر و صدا پرواز کنند که بسیار مناسب برای مسافت‌های کوتاه هستند.

این تاکسی‌ها می توانند در طول روز تعداد سفر زیادی انجام داده و به میزان قابل توجهی زمان مسافرت و ازدحام خیابان‌ها را کاهش دهند. این هواپیما‌ها اندازه کوچکی دارند و به جز خلبان می توانند ۶ سرنشین دیگر داشته باشند.

تاکسی های نارو

ماشین های کوچک چهارچرخی که به پهنای موتور سیکلت هستند و قابلیت حمل دو نفر را دارند. با توجه به آنکه در اکثر مواقع تاکسی‌ها تنها یک مسافر را جابجا می کنند، این شرکت تصمیم به طراحی این مدل از تاکسی‌ها گرفت. تاکسی های نارو فضای کمتری اشغال می کنند، مصرف سوخت کم تری دارند و همین دلیل به کاهش اثر گازهای گلخانه‌ای و حفظ محیط زیست کمک می کنند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *